FFF 20020108-H121A01LF
20020108-H121A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020108-H121A01LF
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020108-H121A01LF.pdf
Availability of 20020108-H121A01LF
QUANTITY
20020108-H121A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020108-H121A01LF
Internal Part NumberEIS-20020108-H121A01LF
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-508
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020108-H121A01LF
Related Links20020108-, 20020108-H121A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020108-H121A01LF Details Description
Related parts for 20020108-H121A01LF
CABLE ASSEM 2MM 50PS SGL END 12" datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
HDMI TO MINI HDMI CABLE 3' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 12KV datasheet.pdf