FFF 20020108-H211A01LF
20020108-H211A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020108-H211A01LF
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020108-H211A01LF.pdf
Availability of 20020108-H211A01LF
QUANTITY
20020108-H211A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020108-H211A01LF
Internal Part NumberEIS-20020108-H211A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package240
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-508
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions21
Positions Per Level21
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020108-H211A01LF
Related Links20020108-, 20020108-H211A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020108-H211A01LF Details Description
Related parts for 20020108-H211A01LF
CONN HEADER 92POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-UMAX datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN 5.00 FSH-10 B100 GN datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf