FFF 20020109-H131A01LF
20020109-H131A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020109-H131A01LF
Datasheet Download
20020109-H131A01LF.pdf
Availability of 20020109-H131A01LF
QUANTITY
20020109-H131A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020109-H131A01LF
Internal Part NumberEIS-20020109-H131A01LF
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-508
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020109-H131A01LF
Related Links20020109-, 20020109-H131A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020109-H131A01LF Details Description
Related parts for 20020109-H131A01LF
Connector Header, Bottom Entry 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 900MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 24POS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG NAT 1000' datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 7UH 3.9A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
IE-MINIMC MODULE, TP-TX/FX-SM155 datasheet.pdf
RES 909 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RATING AC 50/RL datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf