FFF 20020109-H161A01LF
20020109-H161A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020109-H161A01LF
Datasheet Download
20020109-H161A01LF.pdf
Availability of 20020109-H161A01LF
QUANTITY
20020109-H161A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020109-H161A01LF
Internal Part NumberEIS-20020109-H161A01LF
Standard Package360
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-508
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions16
Positions Per Level16
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020109-H161A01LF
Related Links20020109-, 20020109-H161A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020109-H161A01LF Details Description
Related parts for 20020109-H161A01LF
RELAY SOCKET TERM BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 77UH 1.54A 200 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS FMALE PANEL MT datasheet.pdf
ANTENNA MULTILAYER CHIP 2.4GHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS W/SKT WALL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ 8DFN datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 15POS datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 13POS 1MM R/A datasheet.pdf