FFF 20020109-H181A01LF
20020109-H181A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020109-H181A01LF
Datasheet Download
20020109-H181A01LF.pdf
Availability of 20020109-H181A01LF
QUANTITY
20020109-H181A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020109-H181A01LF
Internal Part NumberEIS-20020109-H181A01LF
Standard Package300
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-508
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020109-H181A01LF
Related Links20020109-, 20020109-H181A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020109-H181A01LF Details Description
Related parts for 20020109-H181A01LF
IC MULTIPLEXER 8X1 18DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 2% RING datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 24VDC 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16.1MM RND 9.3MM datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf