FFF 20020110-G041A01LF
20020110-G041A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020110-G041A01LF
Brief Description
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM
Datasheet Download
20020110-G041A01LF.pdf
Availability of 20020110-G041A01LF
QUANTITY
20020110-G041A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020110-G041A01LF
Internal Part NumberEIS-20020110-G041A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTerminal Blocks
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Series Improvement 16/Feb/2012
Multiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package300
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Voltage - IEC-
Current - UL12A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020110-G041A01LF
Related Links20020110-, 20020110-G041A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020110-G041A01LF Details Description
Related parts for 20020110-G041A01LF
AC/DC CONVERTER 12V 80W datasheet.pdf
TXRX USB-OTG FULL SPEED 24-QFN datasheet.pdf
CONN RECPT 10POS .100 POLAR 30AU datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW LLDS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 103MM datasheet.pdf
HEAVY DUTY TIE 15.4"L 175LB NATU datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 25A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf