FFF 20020111-D201A01LF
20020111-D201A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020111-D201A01LF
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020111-D201A01LF.pdf
Availability of 20020111-D201A01LF
QUANTITY
20020111-D201A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020111-D201A01LF
Internal Part NumberEIS-20020111-D201A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package300
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-381
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions20
Positions Per Level20
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020111-D201A01LF
Related Links20020111-, 20020111-D201A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020111-D201A01LF Details Description
Related parts for 20020111-D201A01LF
CAP FILM 1500PF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
022 2MM CTR 30DP FT datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
IC OVERVOLTAGE PROTECT 8-DFN datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf