FFF 20020130-D101A01LF
20020130-D101A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020130-D101A01LF
Brief Description
TERM BLOCK HDR 10POS 3.81MM
Datasheet Download
20020130-D101A01LF.pdf
Availability of 20020130-D101A01LF
QUANTITY
20020130-D101A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020130-D101A01LF
Internal Part NumberEIS-20020130-D101A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Series Improvement 16/Feb/2012
Multiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series30-381
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation45°
Voltage - IEC-
Current - UL8A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020130-D101A01LF
Related Links20020130-, 20020130-D101A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020130-D101A01LF Details Description
Related parts for 20020130-D101A01LF
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OCP 8DIP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 3.97K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
CONT AMP LEAF 30/3 AU datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
JT 21C 21#16 SKT RECP datasheet.pdf
TV 7C 7#20 PIN RECP datasheet.pdf
SW SELECTOR DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf