FFF 20020130-G191A01LF
20020130-G191A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020130-G191A01LF
Datasheet Download
20020130-G191A01LF.pdf
Availability of 20020130-G191A01LF
QUANTITY
20020130-G191A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020130-G191A01LF
Internal Part NumberEIS-20020130-G191A01LF
Standard Package280
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series30-500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Voltage - IEC-
Current - UL15A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020130-G191A01LF
Related Links20020130-, 20020130-G191A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020130-G191A01LF Details Description
Related parts for 20020130-G191A01LF
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 295MA 3.9 OHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CURRENT SENSE 8SO datasheet.pdf
SENSOR PRESS BAROMETRIC 4V datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT HS 24-TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 562 I/O 1020BGA datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 7MM datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75OHM datasheet.pdf
IGBT 1200V 100A 405W INT-A-PAK datasheet.pdf
ASSY DOUBLER 8.5A 200V FAST REC datasheet.pdf