FFF 20020131-H221A01LF
20020131-H221A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020131-H221A01LF
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020131-H221A01LF.pdf
Availability of 20020131-H221A01LF
QUANTITY
20020131-H221A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020131-H221A01LF
Internal Part NumberEIS-20020131-H221A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package245
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series30-508
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions22
Positions Per Level22
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation45°
Voltage - IEC-
Current - UL15A
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020131-H221A01LF
Related Links20020131-, 20020131-H221A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020131-H221A01LF Details Description
Related parts for 20020131-H221A01LF
SWITCH ROCKER SPST 6A 250V datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN RING TONG 16-14AWG TIN datasheet.pdf
DIODE MODULE FULL BRDG 600V SP1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf