FFF 20020203-H026A02LF
20020203-H026A02LF picture photo
Mfg. Part Number
20020203-H026A02LF
Brief Description
TB PLG SKT STR(PIP)
Datasheet Download
20020203-H026A02LF.pdf
Availability of 20020203-H026A02LF
QUANTITY
20020203-H026A02LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020203-H026A02LF
Internal Part NumberEIS-20020203-H026A02LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-508
PackagingTape & Reel (TR)
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions2
Positions Per Level2
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020203-H026A02LF
Related Links20020203-, 20020203-H026A02LF Datasheet, FFF Distributor
20020203-H026A02LF Details Description
Related parts for 20020203-H026A02LF
RES SMD 2.37K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND TWIST-PAIR 30M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V 1% BP 1825 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
SUBPANEL FOR JB080604HC datasheet.pdf
LED COB CXB1304 2700K WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf