FFF 20021111-00064T1LF
20021111-00064T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021111-00064T1LF
Brief Description
HD VT TH
Datasheet Download
20021111-00064T1LF.pdf
Availability of 20021111-00064T1LF
QUANTITY
20021111-00064T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021111-00064T1LF
Internal Part NumberEIS-20021111-00064T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Featured ProductMINITEK 127™ Connector System
MezzSelect
Standard Package6
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021111
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021111-00064T1LF
Related Links20021111-, 20021111-00064T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021111-00064T1LF Details Description
Related parts for 20021111-00064T1LF
RES 82 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A TO220F datasheet.pdf
IC DAC 16BIT STEREO W/USB 28SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 20UF 350V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 77UH 3A 80 MOHM TH datasheet.pdf
JPT 4P ASSY FOR MAP SENSOR ORA datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 1.5KW datasheet.pdf
SPLATTER RES, M18, DC 2-WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
MOD DC-DC 384VIN 12VOUT 300W TH datasheet.pdf