FFF 20021111-000A0T4LF
20021111-000A0T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021111-000A0T4LF
Brief Description
HD VT TH
Datasheet Download
20021111-000A0T4LF.pdf
Availability of 20021111-000A0T4LF
QUANTITY
20021111-000A0T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021111-000A0T4LF
Internal Part NumberEIS-20021111-000A0T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Featured ProductMINITEK 127™ Connector System
MezzSelect
Standard Package4
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021111
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021111-000A0T4LF
Related Links20021111-, 20021111-000A0T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021111-000A0T4LF Details Description
Related parts for 20021111-000A0T4LF
FIXED IND 10UH 180MA 3.7 OHM TH datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A2015N/X 12" datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SENSOR AMP 300PSI .5-4.5VDC OUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1W DO213AB datasheet.pdf
MODULE POWER DC/DC POL 16A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf