FFF 20021112-00086T1LF
20021112-00086T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021112-00086T1LF
Brief Description
HD RA TH
Datasheet Download
20021112-00086T1LF.pdf
Availability of 20021112-00086T1LF
QUANTITY
20021112-00086T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021112-00086T1LF
Internal Part NumberEIS-20021112-00086T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021112
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions86
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021112-00086T1LF
Related Links20021112-, 20021112-00086T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021112-00086T1LF Details Description
Related parts for 20021112-00086T1LF
CAP FILM 0.027UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN FORK LOCK NON-INSUL 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
BD LED 22.8X1.05" SAMSUNG 3500K datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf