FFF 20021121-00018T4LF
20021121-00018T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00018T4LF
Brief Description
CONN HEADER 18POS DL UNSHRD SMD
Datasheet Download
20021121-00018T4LF.pdf
Availability of 20021121-00018T4LF
QUANTITY
20021121-00018T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00018T4LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00018T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Featured ProductMINITEK 127™ Connector System
MezzSelect
PCN Design/SpecificationBTB header/receptacle 25/Feb/2013
BTB Design 25/Feb/2013
Standard Package52
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00018T4LF
Related Links20021121-, 20021121-00018T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00018T4LF Details Description
Related parts for 20021121-00018T4LF
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 150MHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN CLIP-IN FOOT 18POS BLACK datasheet.pdf
ASSEMBLY ROUND 1 POS 21.6MM D 14 datasheet.pdf