FFF 20021121-00026T4LF
20021121-00026T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00026T4LF
Brief Description
CONN HEADER 26POS DL UNSHRD SMD
Datasheet Download
20021121-00026T4LF.pdf
Availability of 20021121-00026T4LF
QUANTITY
20021121-00026T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00026T4LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00026T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Featured ProductMINITEK 127™ Connector System
MezzSelect
PCN Design/SpecificationBTB header/receptacle 25/Feb/2013
BTB Design 25/Feb/2013
Standard Package36
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00026T4LF
Related Links20021121-, 20021121-00026T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00026T4LF Details Description
Related parts for 20021121-00026T4LF
RES SMD 2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .025-.037" .067" datasheet.pdf
TOOL SUREPUNCH PDT 66 REVERSIBLE datasheet.pdf
MOSFET RF 3.5GHZ 3W 6V 1.5-PLD datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS TYPE A .050" datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC SHFT REG STAT 64STG 16-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 70.6 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf