FFF 20021121-00040T8LF
20021121-00040T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00040T8LF
Datasheet Download
20021121-00040T8LF.pdf
Availability of 20021121-00040T8LF
QUANTITY
20021121-00040T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00040T8LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00040T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package11
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00040T8LF
Related Links20021121-, 20021121-00040T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00040T8LF Details Description
Related parts for 20021121-00040T8LF
IC OSC PROG TIMER 10MHZ 24DIP datasheet.pdf
CARD EDGE 60POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
4R SIGNAL REC METRAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG 6A 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf