FFF 20021121-00050D1LF
20021121-00050D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00050D1LF
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00050D1LF.pdf
Availability of 20021121-00050D1LF
QUANTITY
20021121-00050D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00050D1LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00050D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package8
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021121
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeSurface Mount
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00050D1LF
Related Links20021121-, 20021121-00050D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00050D1LF Details Description
Related parts for 20021121-00050D1LF
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR PC PWR SUPP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
VARIOFACE INTERFACE MODULE datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
IC DSC 64KB datasheet.pdf
CAP TRIM 4.5-36PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf