FFF 20021121-00056T4LF
20021121-00056T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00056T4LF
Datasheet Download
20021121-00056T4LF.pdf
Availability of 20021121-00056T4LF
QUANTITY
20021121-00056T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00056T4LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00056T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package7
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions56
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00056T4LF
Related Links20021121-, 20021121-00056T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00056T4LF Details Description
Related parts for 20021121-00056T4LF
CONN HEADR BRKWAY .100 40POS STR datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf