FFF 20021121-00062D4LF
20021121-00062D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00062D4LF
Datasheet Download
20021121-00062D4LF.pdf
Availability of 20021121-00062D4LF
QUANTITY
20021121-00062D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00062D4LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00062D4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package7
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions62
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00062D4LF
Related Links20021121-, 20021121-00062D4LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00062D4LF Details Description
Related parts for 20021121-00062D4LF
IC MCU 16K FLSH 256B SRAM 20SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 200MA 12 OHM TH datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 22POS .254M datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 7.41KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
VARISTOR 610V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1W DO214AC datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.4A 80 MOHM SMD datasheet.pdf