FFF 20021121-00072T4LF
20021121-00072T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00072T4LF
Datasheet Download
20021121-00072T4LF.pdf
Availability of 20021121-00072T4LF
QUANTITY
20021121-00072T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00072T4LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00072T4LF
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions72
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00072T4LF
Related Links20021121-, 20021121-00072T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00072T4LF Details Description
Related parts for 20021121-00072T4LF
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 110V datasheet.pdf
CIR BRKR 600MA 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 7.1NS 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC CODEC AFE AUDIO STER 64-CABGA datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf