FFF 20021121-00074T8LF
20021121-00074T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00074T8LF
Datasheet Download
20021121-00074T8LF.pdf
Availability of 20021121-00074T8LF
QUANTITY
20021121-00074T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00074T8LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00074T8LF
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions74
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00074T8LF
Related Links20021121-, 20021121-00074T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00074T8LF Details Description
Related parts for 20021121-00074T8LF
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SV 7.62IT/04/270MF2 3.2 SN BK datasheet.pdf
ETHERNET TO SERIAL SERVER 4PORT datasheet.pdf
750 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf