FFF 20021121-00088T1LF
20021121-00088T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00088T1LF
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00088T1LF.pdf
Availability of 20021121-00088T1LF
QUANTITY
20021121-00088T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00088T1LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00088T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package5
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions88
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00088T1LF
Related Links20021121-, 20021121-00088T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00088T1LF Details Description
Related parts for 20021121-00088T1LF
RES SMD 0.75 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMC datasheet.pdf
LIGHT BAR 0.8X0.4" GRN QUAD datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 25A AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf