FFF 20021121-00094D8LF
20021121-00094D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00094D8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00094D8LF.pdf
Availability of 20021121-00094D8LF
QUANTITY
20021121-00094D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00094D8LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00094D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package4
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions94
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00094D8LF
Related Links20021121-, 20021121-00094D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00094D8LF Details Description
Related parts for 20021121-00094D8LF
CAP CER 3.3PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
L37-5S 32.5X26.5X1MM datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf