FFF 20021121-00098T4LF
20021121-00098T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00098T4LF
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00098T4LF.pdf
Availability of 20021121-00098T4LF
QUANTITY
20021121-00098T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00098T4LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00098T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package4
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions98
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00098T4LF
Related Links20021121-, 20021121-00098T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00098T4LF Details Description
Related parts for 20021121-00098T4LF
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 42POS datasheet.pdf
IC VOLT-LEVEL TRANSLATOR US8 datasheet.pdf
HOOK-UP 18AWG GRN/YEL 1000' datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 250MA 1.4 OHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A TO220-5 datasheet.pdf
MICRO 9C P 120" WHT datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
560UF 100V 25X25 85C SI datasheet.pdf