FFF 20021121-10080C1LF
20021121-10080C1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-10080C1LF
Brief Description
1.27 BTB HD SMT RA
Datasheet Download
20021121-10080C1LF.pdf
Availability of 20021121-10080C1LF
QUANTITY
20021121-10080C1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-10080C1LF
Internal Part NumberEIS-20021121-10080C1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package600
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions80
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-10080C1LF
Related Links20021121-, 20021121-10080C1LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-10080C1LF Details Description
Related parts for 20021121-10080C1LF
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.370" 3/5MM 2L datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 30POS THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf