FFF 20021122-00026D4LF
20021122-00026D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00026D4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD RA SMT
Datasheet Download
20021122-00026D4LF.pdf
Availability of 20021122-00026D4LF
QUANTITY
20021122-00026D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00026D4LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00026D4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package17
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021122
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00026D4LF
Related Links20021122-, 20021122-00026D4LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00026D4LF Details Description
Related parts for 20021122-00026D4LF
RES SMD 54.9K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 6V datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 7-5NS 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 40POS .050 SMD datasheet.pdf
IC FIFO 8192X18 5NS 100LBGA datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 4A SYNC 12QFN datasheet.pdf
ASSY DOUBLER 25A 1KV STD REC datasheet.pdf