FFF 20021122-00038D8LF
20021122-00038D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00038D8LF
Brief Description
HD RA SMT
Datasheet Download
20021122-00038D8LF.pdf
Availability of 20021122-00038D8LF
QUANTITY
20021122-00038D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00038D8LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00038D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package11
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021122
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00038D8LF
Related Links20021122-, 20021122-00038D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00038D8LF Details Description
Related parts for 20021122-00038D8LF
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE A 9POS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf