FFF 20021122-00048D1LF
20021122-00048D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00048D1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD RA SMT
Datasheet Download
20021122-00048D1LF.pdf
Availability of 20021122-00048D1LF
QUANTITY
20021122-00048D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00048D1LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00048D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package9
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021122
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00048D1LF
Related Links20021122-, 20021122-00048D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00048D1LF Details Description
Related parts for 20021122-00048D1LF
IC CTRLR/DECODER 4BIT 16-DIP datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PWM UVLO HV 8DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 2225 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 59 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MMIC MIXER LO AMP 24-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf