FFF 20021122-00050T1LF
20021122-00050T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00050T1LF
Datasheet Download
20021122-00050T1LF.pdf
Availability of 20021122-00050T1LF
QUANTITY
20021122-00050T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00050T1LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00050T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00050T1LF
Related Links20021122-, 20021122-00050T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00050T1LF Details Description
Related parts for 20021122-00050T1LF
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT RED LC 0.40" CC datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 232K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
BATTERY LITH COIN 3V RECHARGE datasheet.pdf