FFF 20021122-00086D1LF
20021122-00086D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00086D1LF
Datasheet Download
20021122-00086D1LF.pdf
Availability of 20021122-00086D1LF
QUANTITY
20021122-00086D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00086D1LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00086D1LF
Standard Package5
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions86
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00086D1LF
Related Links20021122-, 20021122-00086D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00086D1LF Details Description
Related parts for 20021122-00086D1LF
SOLDER NO-CLEAN 23AWG 63/37 1LB datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULT 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf