FFF 20021221-00012T8LF
20021221-00012T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021221-00012T8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
1.27 HD SMT SHRD
Datasheet Download
20021221-00012T8LF.pdf
Availability of 20021221-00012T8LF
QUANTITY
20021221-00012T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021221-00012T8LF
Internal Part NumberEIS-20021221-00012T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Featured ProductMINITEK 127™ Connector System
MezzSelect
Standard Package26
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021221
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021221-00012T8LF
Related Links20021221-, 20021221-00012T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021221-00012T8LF Details Description
Related parts for 20021221-00012T8LF
IC 16:32-BIT FET BUS SW 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO 20PLCC datasheet.pdf
SW KEYBRD MOD 1BUTTON 2PST GRAY datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
A4 MD 5KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 47 OHM 14SOIC datasheet.pdf