FFF 20021221-00030C1LF
20021221-00030C1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021221-00030C1LF
Brief Description
SHROUDED HEADER VT SMT
Datasheet Download
20021221-00030C1LF.pdf
Availability of 20021221-00030C1LF
QUANTITY
20021221-00030C1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021221-00030C1LF
Internal Part NumberEIS-20021221-00030C1LF
MezzSelect
Standard Package2,000
SeriesMinitek 127™ 20021221
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021221-00030C1LF
Related Links20021221-, 20021221-00030C1LF Datasheet, FFF Distributor
20021221-00030C1LF Details Description
Related parts for 20021221-00030C1LF
AIR REGULATOR 0.5MPA 1-5VDC OUT datasheet.pdf
SWITCHLOCK DP 3POS SLD LUG 125V datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 512MB datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.93V TSOT23-5 datasheet.pdf
PANEL INNER STEEL 9.6X5.8 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 40A DO5 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 500' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf