FFF 20021311-00024T1LF
20021311-00024T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021311-00024T1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
20021311-00024T1LF.pdf
Availability of 20021311-00024T1LF
QUANTITY
20021311-00024T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021311-00024T1LF
Internal Part NumberEIS-20021311-00024T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package17
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021311
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021311-00024T1LF
Related Links20021311-, 20021311-00024T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021311-00024T1LF Details Description
Related parts for 20021311-00024T1LF
CAP TANT 1UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 40MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 16A 125V datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BRIDGE RECT 20A 600V GSIB-5S datasheet.pdf