FFF 20021311-00028T8LF
20021311-00028T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021311-00028T8LF
Brief Description
Connector Receptacle 28 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole
Datasheet Download
20021311-00028T8LF.pdf
Availability of 20021311-00028T8LF
QUANTITY
20021311-00028T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021311-00028T8LF
Internal Part NumberEIS-20021311-00028T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021311-00028T8LF
Related Links20021311-, 20021311-00028T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021311-00028T8LF Details Description
Related parts for 20021311-00028T8LF
FIXED IND 100NH 150MA 1.25 OHM datasheet.pdf