FFF 20021311-00088T4LF
20021311-00088T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021311-00088T4LF
Brief Description
Connector Receptacle 88 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
20021311-00088T4LF.pdf
Availability of 20021311-00088T4LF
QUANTITY
20021311-00088T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021311-00088T4LF
Internal Part NumberEIS-20021311-00088T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021311
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions88
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021311-00088T4LF
Related Links20021311-, 20021311-00088T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021311-00088T4LF Details Description
Related parts for 20021311-00088T4LF
RES 270 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
LED E10 BASE T3-1/4 RED 28V datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 14-16AWG #M5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R SMD datasheet.pdf
RES 0.523 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTR 8BIT 3ST 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf