FFF 20021321-00012C1LF
20021321-00012C1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00012C1LF
Brief Description
Connector Receptacle 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00012C1LF.pdf
Availability of 20021321-00012C1LF
QUANTITY
20021321-00012C1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00012C1LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00012C1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package800
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00012C1LF
Related Links20021321-, 20021321-00012C1LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00012C1LF Details Description
Related parts for 20021321-00012C1LF
LED RED DIFF 5MM SQUARE T/H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 2.6A SOT-223-4 datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONNECTOR BOARD-BOARD 6POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 1W LEADS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 540MA 406 MOHM datasheet.pdf
LED 22MM RED 5V WIRES datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 4POS datasheet.pdf