FFF 20021321-00016D1LF
20021321-00016D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00016D1LF
Brief Description
Connector Receptacle 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00016D1LF.pdf
Availability of 20021321-00016D1LF
QUANTITY
20021321-00016D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00016D1LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00016D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package26
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00016D1LF
Related Links20021321-, 20021321-00016D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00016D1LF Details Description
Related parts for 20021321-00016D1LF
IDC CABLE- APR40A/ AE40M / APR40 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 100MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 4POS datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 20MSPS 185MW 32LQFP datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 23POS R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5.08MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 7.06K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf