FFF 20021321-00026T1LF
20021321-00026T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00026T1LF
Brief Description
Connector Receptacle 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00026T1LF.pdf
Availability of 20021321-00026T1LF
QUANTITY
20021321-00026T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00026T1LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00026T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package16
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00026T1LF
Related Links20021321-, 20021321-00026T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00026T1LF Details Description
Related parts for 20021321-00026T1LF
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT TIN .100 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR 2.5MM NPN/NO datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 192KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 2W SMBG datasheet.pdf
RES 2.273K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN ARRAY 315POS T/H datasheet.pdf