FFF 20021321-00032D1LF
20021321-00032D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00032D1LF
Brief Description
Connector Receptacle 32 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00032D1LF.pdf
Availability of 20021321-00032D1LF
QUANTITY
20021321-00032D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00032D1LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00032D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package13
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00032D1LF
Related Links20021321-, 20021321-00032D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00032D1LF Details Description
Related parts for 20021321-00032D1LF
IC EEPROM 1KBIT 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 500MA SOT-223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 0.75W SMD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 267K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
SCR 800V 125A TO-94 datasheet.pdf