FFF 20021321-00040T1LF
20021321-00040T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00040T1LF
Brief Description
Connector Receptacle 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00040T1LF.pdf
Availability of 20021321-00040T1LF
QUANTITY
20021321-00040T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00040T1LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00040T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00040T1LF
Related Links20021321-, 20021321-00040T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00040T1LF Details Description
Related parts for 20021321-00040T1LF
CONN JACK PHONE 1/4" 3POS R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A 15GOLD T/H datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM14H/MC14F/MDM14H datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOD IGBT BOOST/CHOP 600V ECOPAC2 datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH QUAD SPDT 16SOIC datasheet.pdf
IC PWR MGMT LI-ION SYST 40WQFN datasheet.pdf
50W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CAP ALUM 50000UF 63V RADIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 9-12V 2.1A datasheet.pdf