FFF 20021321-00040T4LF
20021321-00040T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00040T4LF
Brief Description
Connector Receptacle 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00040T4LF.pdf
Availability of 20021321-00040T4LF
QUANTITY
20021321-00040T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00040T4LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00040T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Featured ProductMINITEK 127™ Connector System
MezzSelect
PCN Design/SpecificationBTB header/receptacle 25/Feb/2013
BTB Design 25/Feb/2013
Standard Package10
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00040T4LF
Related Links20021321-, 20021321-00040T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00040T4LF Details Description
Related parts for 20021321-00040T4LF
IC MCU 8BIT 2KB OTP 28DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8VSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ACCELEROMETER Z-AXIS 250G 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN SMD HDR W/S PEG GOLD 100POS datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 400MA 320 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK STAR LED 45MM BLK datasheet.pdf