FFF 20021321-00086T4LF
20021321-00086T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00086T4LF
Brief Description
Connector Receptacle 86 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00086T4LF.pdf
Availability of 20021321-00086T4LF
QUANTITY
20021321-00086T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00086T4LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00086T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions86
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00086T4LF
Related Links20021321-, 20021321-00086T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00086T4LF Details Description
Related parts for 20021321-00086T4LF
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE SERIAL PROGRAMMING datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100 R/ANGLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf