FFF 20021321-00098D1LF
20021321-00098D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00098D1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 98 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00098D1LF.pdf
Availability of 20021321-00098D1LF
QUANTITY
20021321-00098D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00098D1LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00098D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package4
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions98
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00098D1LF
Related Links20021321-, 20021321-00098D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00098D1LF Details Description
Related parts for 20021321-00098D1LF
RES SMD 40.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 620K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 55A LFPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 880MA 166 MOHM datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.8KV 60A D1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
RES 3 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf