FFF 20021323-00010T4LF
20021323-00010T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00010T4LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00010T4LF.pdf
Availability of 20021323-00010T4LF
QUANTITY
20021323-00010T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00010T4LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00010T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package41
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00010T4LF
Related Links20021323-, 20021323-00010T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00010T4LF Details Description
Related parts for 20021323-00010T4LF
IDC CABLE-ASS34A/ AE34G / X datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CTRLR DUAL POLAR SWITCH 8SOIC datasheet.pdf
KIT EVAL 78K0 UPD78F8024 MCU datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
ROTARY SWITCH, PNL SEAL, 8 POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
TV 8C 8#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf