FFF 20021323-00014T8LF
20021323-00014T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00014T8LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 14 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00014T8LF.pdf
Availability of 20021323-00014T8LF
QUANTITY
20021323-00014T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00014T8LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00014T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package29
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00014T8LF
Related Links20021323-, 20021323-00014T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00014T8LF Details Description
Related parts for 20021323-00014T8LF
IC INVERTER HEX 14-DIP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-UMAX datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.25 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 1.26M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MAX-LOC 90 F2 1/2W/GR .37-.43 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf