FFF 20021323-00024D1LF
20021323-00024D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00024D1LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00024D1LF.pdf
Availability of 20021323-00024D1LF
QUANTITY
20021323-00024D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00024D1LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00024D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package17
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00024D1LF
Related Links20021323-, 20021323-00024D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00024D1LF Details Description
Related parts for 20021323-00024D1LF
FIXED IND 470NH 470MA 880 MOHM datasheet.pdf
IC Z8 2K OTP 12MHZ RC OSC 18-DIP datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
WIREWAY CROSS FITTING 4X4" datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf