FFF 20021323-00038T1LF
20021323-00038T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00038T1LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 38 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00038T1LF.pdf
Availability of 20021323-00038T1LF
QUANTITY
20021323-00038T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00038T1LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00038T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package11
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00038T1LF
Related Links20021323-, 20021323-00038T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00038T1LF Details Description
Related parts for 20021323-00038T1LF
RES SMD 562 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 7V 8DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 3.2W POWERMITE datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC60S/AE60G/HSC60S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT 2MM datasheet.pdf
HEADER R/A SMD DR TIN 16 CKT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf