FFF 20021323-00044D8LF
20021323-00044D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00044D8LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 44 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00044D8LF.pdf
Availability of 20021323-00044D8LF
QUANTITY
20021323-00044D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00044D8LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00044D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package9
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00044D8LF
Related Links20021323-, 20021323-00044D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00044D8LF Details Description
Related parts for 20021323-00044D8LF
WASHER FLAT #8 NYLON datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 51 Position 0.020" (0.50mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CALIBRE TYPE I datasheet.pdf
SWITCH HEX ROTARY DIP THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TXRX DWDM CML 8X50GHZ APD XFP datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 18VC TLM2D3D6 datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 39 UF 20% 25 V datasheet.pdf