FFF 20021323-00072D4LF
20021323-00072D4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00072D4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00072D4LF.pdf
Availability of 20021323-00072D4LF
QUANTITY
20021323-00072D4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00072D4LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00072D4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions72
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00072D4LF
Related Links20021323-, 20021323-00072D4LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00072D4LF Details Description
Related parts for 20021323-00072D4LF
CAP CER 0.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
IC LOGIC PLL W/VCO 16-TSSOP datasheet.pdf
QUICKIE* HEADER datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
MOTOR STARTER datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CASE PLSTC BLACK 46.6"LX16.72"W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 7.5A datasheet.pdf